2012 yılının Dev Eroin operasyonu 10 milyon TL değerinde

10 Milyon TL değerinde Eroin Ele Geçirildi

İpsala Sınır Kapısı’nda bir tırda yapılan aramada, 165 kilogram eroin ele geçirildi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala Sınır kapısı’ndan yurt dışına çıkmak isteyen tırda 165 kilo eroin ele geçirildi.
29.12.2012 günü İpsala Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a çıkmak üzere olan Bulgaristan plakalı bir tırda , Merkezi Risk Analizleri’nce X-ray tarama cihazına kontrol amaçlı olarak sokulan  Aracın dorse bölümünde X-ray taraması sonucundan olağan dışı bir yoğunluk tespit edilmesi üzerine araç ilgili memurlar tarafından detaylı bir şekilde incelemeye alınınca ,Yapılan fiziki kontrol esnasında dorsenin tavan kısmında, gizli bir bölme oluşturulduğu ve bu gizli bölmede 178 paket içerisinde piyasa değeri 10 Milyon TL olan 165 Kilo eroin ele geçirlmiştir. Konuyla alakalı olarak araç şöförü İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevkedilerek çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştır. Bu operesyon ile de 10 Milyon TL değerinde ki eroinin bu zamana kadar İpsala Sınır Kapısı’nda bir seferde yakalanan en yüksek miktardaki eronin olmuştur.

Kaynak: T.C. Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı.

[pro-player width=’600′ height=’400′ type=’video’]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XzZ0ZtozN24[/pro-player]

 

 

  • eroin operasyonu         eroin operasyonu          eroin operasyonu