İnternet Üzerinden Yurt Dışından Yapılan Online Alışverişler

İnternet üzerinden yurtdışı alışverişe vergi Artık Bir Çok kişi gelişen teknoloji ile alışverişlerini online olarak  internet üzerinden yurt dışından sipariş vererek alıyor. Yurt Dışından almış olduğu çeşitli eşyalar  Posta yolu ile ( posta Gümrüğü ) veya  da hızlı kargo yolu ile  Türkiye’ye gelen ve değeri 150 euronun üzerinde olan ürünlerden yüzde 18 ila 20 arasında vergi alınacak.

ANKARA (DÜNYA) – Son dönemlerde oldukça tartışmalı olan, yurtdışından internet yoluyla yapılan alışverişlerden, belirli bir bedelin üzerinde olanlar artık vergiye tabi olacak.

4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı’nda yapılan değişiklikle, internet üzerinden yurtdışından yapılan alışverişlere yüzde 18-20 arasında vergi getirildi.

Buna göre, kıymeti bin 500 Euro’yu geçmemek şartıyla, posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşyalardan değeri 150 Euro’nun üzerinde olanlardan vergi alınacak. Bu ürünler AB ülkelerinden gelirse alınacak vergi oranı yüzde 18, diğer ülkelerden gelirse yüzde 20 olacak.

http://www.dunya.com/internet-uzerinden-yurtdisi-alisverise-vergi-207561h.htm